Kotva
Aktuality
 
 
PF

 
 
Mapa webu
A
A
A

Vánoční čas

Vloženo: 12.9.2014 | Autor: Neznámý | Zobrazeno: 2159x | Zatím neupraveno
Projekt (11.12. a 20.12. 2013)

Na tento projekt probíhala příprava celý měsíc. Žáci PrŠ průběžně v předmětu výživa a příprava pokrmů nakupovali suroviny na pečení perníčků a vánočního cukroví. To spolu s žákyněmi 2.stupně ZŠP pekli a zdobili. Práce probíhala v prostorách školní kuchyňky.

11.12. 2013 - projektový den probíhal na stanovištích rozmístěných v prostorách školy. Žáci byli rozděleni do čtyř věkově smíšených skupin. Vysvětlili si co je to advent, vánoční zvyky a tradice - seznámili se s narozením Ježíše Krista a dozvěděli se proč vlastně Vánoce slavíme a jak se dříve prostíral štědrovečerní stůl. Některé vánoční zvyky a tradice si vyzkoušeli (rozkrajování jablek, adventní věnec, vánoční svícen, pouštění skořápek, házení střevícem aj.). Na závěr si všechny poznatky upevnili formou krátkého testu. Na dalších stanovištích se vyráběly vánoční ozdoby z kartónu, kterými se ozdobil vánoční stromek ve společenské místnosti, žáci si vyráběli vánoční přáníčka, zpívali koledy, vytvářeli adventní věnce, svícny a vánoční šišky, kterými se vyzdobila společenská místnost  a prostory školy.

20.12. 2013 - pohoštění u slavnostního stolu s vánoční atmosférou, zpěv vánočních koled, vánoční diskotéka. společné rozloučení, rozdání dárečků a popřání si krásných prázdnin.

Poděkování:

Všem, kteří nám dárky darovali:

Romana Jírová, Anna Rosenbaumová, Klára Vobořilová a maminky z RC Mozaika, Libuše Turková a její kamarádky, Lucie Zajptová, Jana Trpáková, Jana Rasochová, Miroslava Hanzalová, Monika Maštalířová, Markéta Černá, Eva Podrábská, Zuzana Čepeláková a jejich rodiny.