Kotva
Aktuality
 
 
PF

 
 
Mapa webu
A
A
A

Praktická škola - o škole

Vloženo: 3.3.2014 | Autor: Neznámý| Zobrazeno: 9333x | Zatím neupraveno

Praktická škola dvouletá je součástí Dětského domova, Základní školy praktické a Školní jídelny. Praktická škola dvouletá je škola úplná s dvěma postupnými ročníky. Kapacita školy je 24 žáků. Výuka v praktické škole je zaměřena na přípravu dětí do dalšího života. Důraz je kladen na praktické činnosti, především na přípravu pokrmů, vedení domácnosti, ruční práce, pěstitelské práce a rodinnou výchovu. Škola se prostřednictvím pedagogických pracovníků věnuje žákům od pondělí do pátku od 7.30 do 16.00 hod. V nabídce školy jsou v odpoledních hodinách zájmové kroužky - hudební, sportovní, keramický a aranžérský.

Ve škole jsou kmenové třídy vybavené funkčním, estetickým nábytkem a počítači, počítačová učebna s přístupem na internet a dvě třídy v ZŠP s interaktivními tabulemi, které mohou k výuce  využívat také žáci PrŠ. K dispozici jsou i odborné učebny - šicí dílna, cvičná kuchyň, dílna, keramická dílna, výtvarná učebna, aranžérská dílna. Pro výkon praxe - šicí dílna, prádelna, kuchyň, úsek úklidu. Součástí školy je tělocvična, bazén, venkovní sportovní hřiště, pozemek, skleník a rozsáhlý park. Nezbytnou součástí školy jsou prostory pro uložení pomůcek a přípravnou práci, prostory pro osobní hygienu žáků a vyučujících, společné stravování.

Praktická škola dvouletá dává možnost získat střední vzdělání žákům se středně těžkým stupněm mentálního postižení, případně s lehkým mentálním postižením v kombinaci s dalším zdravotním postižením. Vzdělávání je poskytováno především dětem z dětského domova (umístěných na základě soudního rozhodnutí o ústavní výchově), ale i dětem z blízkého okolí.